Door: Mieke
Op zondagmiddag 13 juli gaf Phil’s Bigband een spetterend optreden tijdens het Big Rivers Festival in Dordrecht. Van 14.30 tot 15.30 uur vulde de bigbandmuziek het plein bij podium Houttuinen, onder leiding van gastdirigent Neil van der Drift. Met een stralende zon en een zee van toeschouwers was de sfeer van begin tot eind uitgelaten.
De band bracht een gevarieerd programma vol swing, jazz en latin, waarbij het vakmanschap van de muzikanten duidelijk hoorbaar was. Een absoluut hoogtepunt was de bijdrage van zangeres Theresia Kranendonk, die het publiek wist te raken met haar krachtige en warme stem. Haar vertolking van klassiekers als Ain’t no Mountain High Enough, All of Me en A night like this oogstte veel applaus.
De samenwerking tussen de gastdirigent en de band verliep soepel en inspirerend. Neil van der Drift bracht frisse energie en flair, wat goed zichtbaar en hoorbaar was in de dynamiek op het podium en de muzikaliteit van het ensemble.
Het publiek, dat in groten getale was toegestroomd, genoot zichtbaar van de muziek. Mensen bleven stilstaan, meedeinen of zelfs zingen op de klanken van de bigband. Voor velen was dit een van de muzikale hoogtepunten van de middag.
Phil’s Bigband bewees opnieuw hoe levendig en toegankelijk bigbandmuziek kan zijn — een feest voor jong en oud.

Foto boven: Sjarlot Kooi – foto Theresia: Marcel van Dijk