‘Afspraak is afspraak’ en dus kwam wethouder Chris Benschop haar toezegging, zoals gemaakt op de beursvloer voorjaar 2025, afgelopen donderdag na.
Wij als vereniging maakten dankbaar gebruik van de mogelijkheid om de wethouder eens te mogen ontvangen. Hoewel mevrouw Benschop cultuur niet in haar portefeuille heeft, zagen wij voldoende aanknopingspunten om met haar van gedachten te wisselen. Ze houdt zich namelijk als wethouder bezig met de lokale economie, onderwijs en maatschappelijke initiatieven. Dus ontvingen voorzitter Sjarlot Kooi, bestuurslid Ron van Dijk en Jochem van der Waals (PR) de bestuurder op een drukke repetitieavond in ons gebouw. Ze werd vergezeld door de beleidsmedewerker cultuur Foruq Wahedi.
Beide gasten vielen direct met hun neus in de muzikale boter. De jeugd was druk aan het repeteren en mevrouw Benschop herkende meteen de bekende klanken: ‘dat is de tune van de Formule 1’.
Na de muzikale kennismaking ontstond een interessante discussie over jeugd, cultuur, kosten en vooral ook hoe wij als Dordrechts Philharmonisch onze ambities beter bij de gemeente over het voetlicht kunnen brengen. Mevrouw Benschop luisterde aandachtig en was verrast om te horen wat zich allemaal in het Fidus Muziekcentrum afspeelt. De wethouder vertelde dat in de onroerendezaakbelasting (OZB) een potje wordt gespaard (het ondernemersfonds) waaruit maatschappelijke initiatieven kunnen worden gefinancierd. ‘Jullie kunnen bijvoorbeeld de scholen uit de omgeving eens bevragen om gezamenlijk een mooi muzikaal project te starten. Dit zou mooi uit deze pot betaald kunnen worden.’
Het werd een energieke avond waarin vele mogelijkheden werden besproken. Tot slot namen Foruq Wahedi en Chris Benschop nog even een kijkje in de grote zaal. Daar genoot het tweetal van het Orkest dat zich toelegt op het slotakkoord van het jubileumjaar.

